دارامان

سئو-طراحي سايت

سئو-طراحي سايت
نويسندگان
عضويت
نام کاربري :
پسورد :
تکرار پسورد:
ايميل :
نام اصلي :
آمار
امروز : 466
ديروز : 312
افراد آنلاين : 1
همه : 336405
پيوندهاي روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

در حدود دهه ي 90 قرن بيستم ميلادي باتوجه به گسترش ميزان استفاده از ابزار ديجيتالي و فايل هاي ديجيتالي مفهومي به نام html به وجود آمد، كه در مقاله html  چيست مي توانيد به طور كامل با اين مفهوم آشنا شويد. در تعريف كلي اين فايل ها، انواعي بودند كه شامل هم متن هم تصوير و هم صوت و... مي شدند.

امروزه اين گونه فايل ها گسترش يافتند و مفهومي به نام سايت و وب سايت به وجود آمده است.

وب  سايت ها شامل انواع فايل ها بر روي شبكه جهاني اينترنت مي باشند، كه ابراز مناسبي براي ارتباط با ساير كاربران به روشي سريع و لحظه ايي و همچنين اشتراك  فايل ها و مطالب، با آنها مي باشد.

وب سايت چيست

در دنياي امروز كه عصر ارتباطات ناميده ميشود، وب سايت ها مهمترين رسانه بعد از تلوزيون مي باشند كه با پيشرفت سريع كمپاني هاي طراحي سايت، حتي وب سايت ها در سالهاي اخير براي بسياري از مردم جهان تبديل به رسانه اول شده اند.

براي مثال بسياري از مردم جهان ديگر روزنامه نمي خرند و از طريق وب سايت ها، آنها را مطالعه مي كنند.

بسياري از خريد ها از طريق وب سايت ها انجام مي شود.

بسياري مردم كتاب هاي مورد علاقه را از طريق وب سايت ها تهيه و مطالعه مي كنند.

حتي ارتباط مردم با هم از طريق بسياري از وب سايت ها مانند Facebook.com و ابزار هاي چت كه از طريق وب سايت ها مانند وايبر و واتس آپ و لاين و... ؛ امروزه حتي ما زحمت انجام بسياري از سفر ها را به خود نمي دهيم و به اين ارتباط مجازي از طريق اينگونه وب سايت ها بسنده مي كنيم.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ آبان ۱۳۹۳ ] [ ۰۲:۵۸:۴۶ ] [ طراح ]

جواب اين سوال بلي مي باشد. انجمن و سايت IranDNN.ir اين برنامه و امكانات مديريتي آن را به فارسي ترجمه كرده است.

نسخه فارسي ASP.net nuke

شما مي توانيد با مراجعه به اين سايت نسخه فارسي اين cms  آماده را دانلود كنيد و از آن استفاده نماييد.

استفاده از نسخه فارسي اين برنامه براي ما فارسي زبانان، اين امكان را مي دهد كه به طور كامل بتوانيم از امكانات اين برنامه براي طراحي سايت و مديريت سايت خود استفاده نماييم.

پس بهتر است به جاي نصب اين برنامه به زبان لاتين به دنبال نسخه فارسي ASP.net nuke باشيم و از آن استفاده نماييم.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ آبان ۱۳۹۳ ] [ ۰۲:۵۸:۲۸ ] [ طراح ]

هر برنامه ايي ويژگي هاي بارزي دارد، كه اين ويژگي ها باعث محبوب شدن اين برنامه در بين كاربران مي شوند.

اين ويژگي ها و قابليت ها به كاربران اجازه استفاده از امكانات اين برنامه را به نحو احسن مي دهند. اگر ما قصد استفاده از برنامه هاي مختلف را داريم، بهتر است هميشه ويژگي ها و امكانات و معايب يك برنامه را مطالعه نماييم و سپس به سمت استفاده از آن برويم.

برخي از ويژگي هاي ASP.net nuke كه به كمك آن مي توانيم طراحي سايت را انجام دهيم و وب سايت را مديريت و بروز رساني كنيم، را در ذيل با هم مرور مي نماييم.

 • مديريت آسان
 • سهولت نصب
 • نصب و انقال ساده بر روي ميزبان و فضاي وب
 • كاملا توسعه پذير و قابل پيشرفت
 • تحت ليسانس BSD-style
 • امنيت بالا
 • قابليت سفارشي سازي
 • قابليت كاربر پسند بودن
 • قابليت بومي سازي
 • پشتيباني آسان

ويژگي هاي <a data-cke-saved-href='/tag.php' href='/tag.php'></a> ASP.net nuke


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ آبان ۱۳۹۳ ] [ ۰۲:۵۸:۱۰ ] [ طراح ]

اين cms با تمام محيط هاي برنامه نويسي تحت وب سازگار است، همچنين از تمام پايگاه داده ها نيز پشتيباني مي نمايد.

همچنين خاصيت و قابليت،  توسعه و بروز رساني دارد و هر زمان مي توان آن را توسعه داد و امكانات اين برنامه را بروزرساني نمود. اين مزيت ها و قبليت ها را جز ويژگي هاي توسعه اين برنامه مي نامند و اصطلاحا اين خاصيت را انعطاف پذيري مي گويند.

اين ويژگي مزيت مهمي ست كه يك برنامه بايد داشته باشد، وگرنه به زودي به فراموشي سپرده خواهد شد. 

قابليت انعطاف پذيري ASP.net nuke


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ آبان ۱۳۹۳ ] [ ۰۲:۵۷:۳۱ ] [ طراح ]

نام ديگر ASP.net nuke مي باشد. كه يكي از cms هاي آماده است كه براي طراحي سايت و مديريت سيستم محتوا طراحي شده است. اين برنامه همانگونه كه در ASP.net nuke چيست مطالعه نموديد توسط  كمپاني ماكروسافت ارائه شده است و توسط جناب آقاي شوان واكر طراحي شده است.

شما مي توانيد با مطالعه ASP.net nuke چيست، به طور كامل با اين برنامه و با مطالعه تاريخچه ASP.net nuke چيست، با تاريخچه اين برنامه آشنا شويد.

DotNetNuke چيست


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ مهر ۱۳۹۳ ] [ ۰۲:۰۴:۳۱ ] [ طراح ]
كمپاني Microsofe  كه همگان در زمينه كامپيوتر با اين شركت آشنايي دارند، در سال 2002 اقدام به انتشار برنامه هايي نمود كه مي توانستد پرتالي باشند براي وب سايت هاي كه با زبان ASP.net نوشته شده بودند؛ چند ماه بعد شخصي به نام شاون واكر shuan walker  كه يكي از متخصصان فناوري اطلاعات بود، به كمك برنامه ويژال بيسيك اقدام به ويرايش اين برنامه و توليد برنامه اي نمود كه هم ويژگي هاي زبان ASP.net  باشد و هم خاصيت برنامه هاي nuke  را داشته باشد. يعني كد باز داشته باشد و مثل  cms هاي آماده قدرت و امكانات مديريت سيستم محتوا را در اختيار ما قرار دهد.

تاريخچه ASP.net nuke

ايشان سپس بعد از اين كار برنامه  خود را در انجمن ASP.net قرار داد، كه مورد استقبال فراوان برنامه نويسان آن زمان در زمينه طراحي سايت قرار گرفت. سپس كمپاني ماكروسافت نيز از طرح جناب آقاي شاون واكر استقبال كرد و با استخدام ايشان در شركت خود، اين برنامه را تحت عنوان ASP.net nuke  يا  DotNetNuke در اختيار برنامه نويسان وب و كاربران اينترنتي قرار داد.

اين برنامه امروزه  مورد توجه بسياري از كاربران اينترنت براي طراحي سايت قرار گرفته است، كه البته به دليل استقبال زياد از برنامه اي مثل ورد پرس و جوملا در ايران و ترجمه مقالات و آموزش هاي اين برنامه و نبود آموزش كافي به زبان فارسي براي ASP.net nuke در ايران، زياد مورد توجه قرار نگرفته است؛ وگرنه امانات كافي در حد ساير cms  هاي آماده را دارا مي باشد.

ولي با توجه به علم طراحي سايت و اصول بهينه سازي سايت، و آمدن اين برنامه هاي آماده و cms هاي رايگان، هنوز بهترين روش براي طراحي سايت، روش هاي طراحي حرفه اي سايت مي باشد. حتي كمپاني ماكروسافت نيز در بسياري از موارد اين نكته را به كاربران خود تذكر داده است، كه براي بهينه سازي سايت ها، بهتر است از روش هاي اصولي طراحي سايت استفاده نماييم.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ مهر ۱۳۹۳ ] [ ۰۲:۰۴:۱۶ ] [ طراح ]

كمپاني Microsoft  بعد از توليد چند cms  آماده و وجود رقيب براي خود در زمينه طراحي سايت، اقدام به طراحي برنامه ايي ساده و آماده براي طراحي سايت نمود.

ASP.net nuke چيست

البته اين كمپاني كه سازنده و ايجاد كننده برنامه و زبان برنامه نويسي تحت وب  ASP.net  مي باشد، cms آماده ايي رائه نمود و نام آن را ASP.net nuke  ناميد. البته نام ديگري كه طراحان سايت در ايران به آن اختصاص دادند " دات نت نيوك " (DotNetNuke ) بود.

 Asp.net nuke  يك سيستم مديريتي براي محتوا وب سايت ها مي باشد. يك cms آماده مي باشد كه كمپاني ارائه دهنده آن را به صورت رايگان در اختيار كاربران قرار داده است. در طراحي سايت ها براي راحتي و سريع تر بودن ايجاد سايت از اين cms هاي آماده استفاده مي كنند. در طراحي حرفه ايي سايت ها استفاده از اين سيستم هاي مديريت محتوا زياد كارايي براي ما نخواهد داشت، زيرا ما قدرت افزودن ابزار هاي مختلف را به آن نداريم.

زبان ASP.net  امروزه قوي ترين زبان و برنامه براي طراحي سايت مي باشد، كه طراحي اصولي سايت ها و طراحي حرفه ايي سايت ها به وسيله اين برنامه و زبان برنامه نويسي، نوشته مي شود. و كمپاني ماكروسافت كه تحت شعاع امر رقابت با شركت هاي رقيب تصميم به نشر نسخه ايي آماده براي طراحي سايت نمود، هميشه در كنار اين برنامه، هشدارهايي نسبت به اينكه نقص ها و كمبود هايي در اين cms  هاي آماده براي طراحي سايت وجود دارد، به كاربران خود داده است.

پس با توجه به اين مسائل، بهترين راه و حرفه ايي ترين راه را براي طراحي سايت هاي خود بهتر است استفاده نماييم.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ مهر ۱۳۹۳ ] [ ۰۲:۰۳:۵۷ ] [ طراح ]

در دنياي امروز با توجه به گستردگي حجم اطلاعات و گستردگي پردازش اطلاعات در حجم وسيع، نياز به ابر كامپيوتر هايي مي باشد.

درست است كه در زمينه ي سخت افزار در حال پيشرفت عظيمي در جهان مي باشيم، اما محققان دنياي كامپيوتر به فكر اين مي باشد كه اين منابع را در حد وسيعي، كوچك نمايند.

امروزه مفهومي با عنوان پردازش ابري در جهان مورد استفاده قرار گرفته است؛ كه كمپاني هاي بزرگ در زمينه اينترنت با اين تئوري كه تمام اطلاعاتي كه براي افراد جهان زياد شخصي نمي باشند، به جاي ذخيره و حتي پردازش بر روي سرورهاي آن ها انجام شود.

شركت google براي اين امر مجموعه ي آفينس و چندين نرم افزار پردازش گر كه زياد توسط كاربران مورد استفاده قرار مي گيرند، بر روي سرور هاي خود قرار داده است كه كاربران بدون حتي نصب اين برنامه ها مي تواند به صورت رايگان از اين برنامه ها استفاده نمايند، و حتي آنها را بر روي سرور هاي اين شركت ذخيره نمايند.

البته براي اين ذخيره سازي نيز مبلغي را به عنوان اجاره آن فضا از كابران دريافت مي نمايد.

در واقع با اين خلاقيت شركت هاي كامپيوتري و طراحي سايت هاي جديد، بستر اينترنت هم جايگزين سخت افزار و هم نرم افزار و هم هارد ديسك ذخيره سازي ما شده اند و فقط كافي ست سيستم، حالا گوشي يا كامپيوتر و لپتاپ به اينترنت وصل شود، در اين صورت ما مي توانيم همه ي امكانات پردازش مورد نياز را با فقط خريد يك فضا برروي سرور هاي نت، داشته باشيم.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۳ ] [ ۰۹:۲۴:۲۷ ] [ طراح ]

اين ميزباني جديدترين نوع ميزباني وب مي باشد كه در دنياي امروز كه به سمت پردازش ابري مي رود، تبديل به محبوب ترين نوع ميزباني شده است.

در اين حالت ما ديگر نياز به اين نداريم كه سرور ما به چه اندازه سرعت و پهناي باند قرار است ارائه دهد؛ ما هر زمان اگر به سرعت و پهناي باند بيشتري نياز داشته باشيم مي توايم آن را از سرور گرفته (اجاره كنيم) و به پهناي باند خود اضافه نماييم، و بعد از استفاده آن را به سرور باز گردانيم.

اين نوع ميزباني وب به ما اين امكان را ميدهد كه در صورت شلوغي بيش از حد بازديد كنندگان در يك روز، وب سرور ما از كار نيفتد.

مثالي كه ميتوانيم براي اين مورد بزنيم، زمان انتخاب واحد در دانشگاه ها مي باشد كه در چندين روز آخر هر ترم تعداد بازديد در لحظه بسيار زياد مي باشد كه اغلب با اين مورد مواجه شده ايم كه سرعت بسيار پايين است.

راه حل اين گونه سايت ها كه فقط در مدت زمان اندكي داراي بازديد زياد و پردازش زياد بر روي اطلاعات خود هستند، استفاده از ميزباني ابري ست، زيرا باعث ميشود از هدر رفتن منابع مالي براي اجاره سرورهاي قوي تر خودداري كنيم.

نكته مهم اين است با توجه به روز بودن اين نوع ميزباني وب، ما در طراحي سايت خود مي توانيم با تحقيق در اين زمينه از اين حالت ميزباني وب استفاده نماييم.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۳ ] [ ۰۹:۲۳:۳۶ ] [ طراح ]

سايت از چندين سرور مختلف پشتباني مي شود. مثلا سايت google.com چندين سرور مختلف در نقاط مختلف جهان دارد، كه به خاطر حضور بازديد كننده فراوان، يك يا حتي دو سرور كفايت حضور همزمان اين تعداد كاربر را دارا نمي باشد. پس اينگونه سرور ها ايجاد شده اند كه هر كابر را به نزديك ترين و خلوت ترين سرور انتقال دهد.

اين گونه سرويس را  كه به صورت توزيعي  ارائه مي شود در اصطلاح به اين نوع ميزباني خوشه ايي مي گويند كه همان  mirror server كه قبلا آن را توضيح داده ايم.

 


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ مهر ۱۳۹۳ ] [ ۰۹:۲۳:۰۵ ] [ طراح ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ]
.: Weblog Themes By bigtheme :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
لينک هاي تبادلي
فاقد لینک
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب