سئو-طراحي سايت
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 181
دیروز : 214
افراد آنلاین : 1
همه : 82157
چت باکس

همانگونه كه گفتيم يك قسمت از دامنه پسوند اين دامنه مي باشد كه اين بخش از دامنه كه با يك دات جدا از اسم مي شود ميتواند تكراري باشد . انواع مختلفي دامنه وجود دارد كه در صورت كلي دو گروه دامنه وجود دارد :

1-      دامنه هاي عمومي (gTLDS )  

2-      دامنه هاي خصوصي ( sTLDS)

انواع پسوند دامنه

ولي دسته بندي اين پسوند ها را به 4 بخش مي توان تقسيم كرد كه به طور كامل با آنها آشنا مي شويم :

بخش اول:

دامنه هاي عمومي ( gTLDS )  و كلي كه سه حرفي هستند و توسط هر شخص  اين دامنه ها مي تواند ثبت شود . كه از معروف ترين آن ها com – net – org  و... مي باشند .

بخش دوم :

دامنه هاي جديد عمومي ( new gTLDS ) كه جديدا به خاطر اينكه موارد استفاده از دامنه هاي گروه اول (گروه عمومي) بسيار زياد شده ذو دامنه هاي منحصر به فرد براي نام هاي مشابه كم شده است ، اين دامنه ها براي جبران اين خلع ايجاد شده اند . از اين قبيل دامنه ها مي توان به : pro – info – biz – museum – name – aero  و... اشاره كرد .

بخش سوم :

دامنه هاي خصوصي  ( sTLDS) و خاص هستند كه فقط به عده يا ارگان هاي خاصي در كشور داده مي شوند و براي گرفتن آنها نياز به دريافت مجوز از دولت و نهاد هاي خاص مي باشد از اين نمونه به gov – edu – int – mil  و ... مي توان اشاره كرد .

بخش چهارم :

دامنه هاي هستند كه از دو حرف فقط تشكيل شده اند كه هر كدام از آنها مربوط به كشور خاصي مي باشند كه تمام دامنه هاي با اينگونه پسوند ها در همان كشور و توسط خود آن كشور ثبت مي شود . مثلا دامنه مخصوص كشور عزيزمان ايران ir   هست كه قطعا با آن آشنا هستيد . كه در قسمت دامنه هاي خصوصي ايران توضيح كاملي درباره دامنه هاي داخلي و چگونگي اخذ آن به شما ارائه شده است .

ضمنا ليست كامل اين دامنه هاي مربوط به كشور هاي مختلف را در پست بعدي ببينيد .

انواع پسوند دامنه


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۶ تير ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۳۸:۰۳ ] [ طراح ]

دي ان اس چيست : DNS چيست : domian name system

از آنجايي كه بايد دامنه ها منحصر به فرد باشد يك شركت جهاني براي ثبت دامنه ها ايجاد شده كه وظيفه تضمين منحصر به فرد بودن و ثبت تكراري نشدن دامنه ها را بر عهده دارد .

DNS مي توان گفت مثل يك اداره ثبت احوال وظيفه ثبت نام هاي مختلف و اختصاص يك IP به آن را بر عهده دارد .

به جز اين وظيفه ديگرDNS   ترجمه نام به IP  براي تماس با فضاي هاست ي  كه آن دامنه به آن اشاره  را بر عهده دارد .

اگر بخواهيم DNS  را به طور ساده تر و واضح تري تعريف كنيم مثل 118 مي باشد كه ما با يك اسم از آن يك شماره IP براي ارتباط با مقصد مورد نظر را درخواست مي كنيم ، البته تفاوت آن با 118 اين است كه DNS به جز دادن شماره ما را به طور مستقيم به مقصد مورد نظر وصل هم مي كند ( وظيفه ترجمه ) .


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۶ تير ۱۳۹۴ ] [ ۰۹:۳۷:۳۵ ] [ طراح ]

AdministratorfilesUploadFile98.jpg

اين روزها هاست هاي ارزان وحتي رايگان وجود دارد در اين مقاله مي خواهيم تاثير آنها را بر وب سايت شما نشان دهيم.

يكي از عواملي كه باعث موفقيت يك سايت مي شود استفاده از سرور و هاست مناسب است. از مشكلات رايج در هاست هاي ارزان قيمت  قطعي بيش از حد ، سرعت لود و دانلود پايين ، پشتيباني ضعيف و امنيت پايين را مي توان ذكر كرد.

به اين توجه كنيد كه يك سايت مي تواند كسب و كار اينترنتي شما باشد و در صورت سرعت پايين و قطعي بيش از حد موجب نا رضايتي مشتري و كاربران شما مي گردد.

در اينجا به چند ويژگي يك هاست خوب اشاره مي كنيم:

مهمترين چيز در انتخاب يك هاست خوب پهناي باند آن مي باشد. براي مثال اگر فضاي هاست شما 5 گيگ باشد و پهناي باند شما 15 گيگ تنها سه نفر ميتوانند به صورت همزمان تمام اطلاعات سايت شما را دريافت كنند.

يكي ديگر از مشخصات يك هاست خوب پشتيباني مناسب از آن هاست مي باشد.

امنيت در هاست يكي از مهمترين قسمت هاي يك هاست است چون اگه امنيت بالا نداشته باشيد به راحتي هكرها مي توانند باعث بروز مشكل براي شما شوند.

آپتايم بودن هاست كه در واقع در دسترس بودن هميشه هاست و بدون قطعي آن است.

لازم به ذكر است كه هاست تاثير مستقيم بر روي سئو دارد.

بنابراين خريد هاست ارزان هم بر روي سئو سايت شما تاثير مي گذارد و همچنين باعث لطمه شديد به كسب و كار شما مي گردد و تمام تلاش و هزينه شما را به هدر مي دهد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ ] [ ۱۲:۱۰:۴۲ ] [ طراح ]

در اين مقاله از مقالات شركت طراحي سايت مبنا قصد داريم تفاوت هاست اشتراكي و هاست مجازي خصوصي برايتان شرح دهيم.

از نظر قيمت هاست هاي اشتراكي اقتصادي تر از هاست هاي VPS است.

در هاست اشتراكي منابع و امكانات مابين تمامي كاربران تقسيم و به اشتراك گذاري مي شود.

AdministratorfilesUploadFilevps-vs-shared-hosting.jpg

در VPS ميتوان منابع را به صورت اختصاصي در اختيار كاربران قرار داد.

از هاست اشتراكي براي سايت هاي  كم ترافيك و نوپا استفاده مي شود.

از VPS براي وب سايت هاي با ترافيك زياد و قديمي و يا تجارت هاي بزرگ استفاده مي شود

VPS از هاست اشتراكي كارايي بيشتري دارد.

در هاست اشتراكي شما قادر نخواهيد بود منابع سرور خود را به دلخواه و نياز خود مديريت و برنامه ريزي كنيد.

به علت توانايي مديريت VPS توسط كاربر VPS انعطاف بيشتري نسبت به هاست اشتراكي از خود نشان ميدهد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ ] [ ۱۲:۱۰:۱۲ ] [ طراح ]

رابطه ميان سئو و HEO در هدف مشترك اين دو مفهوم مي باشد.

هدف از ايجاد اين دو مفهوم، در طراحي سايت ها، بهينه سازي سايت ها بوده است. مفاهيمي كه با گسترش استفاده از اينترنت و وب سايت ها براي بهبود كيفيت آنها در نظر مخاطبان و البته موتورهاي جست و جو، در بين طراحان سايت ها و متخصصان فناوري اطلاعات افزايش پيدا كرد.

در طراحي سايت ها بحث رقابت بين وب سايت ها و قرار گيري آنها در رتبه هاي بالاي موتور هاي جست و جو و همچنين جذب تعداد مخاطب بيشتر، متخصصان فناوري اطلاعات را به اين فكر انداخت كه در بهينه سازي سايت هاي خود تلاش كنند و وب سايت هاي خود را به شكلي در آوردن كه باعث جذب نظر مخاطبان شود، همچنين براي آنها حاوي مطالب مفيد و جذاب و راحتي كار و جست و جوي مطالب در وب سايت شان شود.

تمام اين مطالب را در بهينه سازي سايت ها مي توانيد مطالعه نماييد و براي آشنايي با اين مفاهيم مي توانيد مقالات سايت را مطالعه نماييد.

HEO و SEO چيست


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۶:۴۱:۳۸ ] [ طراح ]
همانگونه كه در بخش HEO چيست به معرفي  و تعريف HEO  پرداختيم، HEO  عبارت است از مفهومي كه امروزه در علم طراحي سايت معرفي شده و به نكات نمايشي سايت براي كاربران و جذب نگاه آنها به سايت مي پردازد.

در حالي كه سئو مربوط به محتوا و ارتباط محتوا مطالب سايت با هم و بهينه سازي سايت ها از لحاظ ساختار مطالب مي پردازد.

البته در صورت رعايت هر دو مفهوم SEO  و HEO  در كنار هم  در مراحل  طراحي سايت، ما مي توانيم به بهينه سازي سايت دست پيدا كنيم، كه نكته ي رقابتي بين شركت ها در تجارت الكترونيك مي باشد.

HEO و SEO چيست


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۶:۴۱:۱۴ ] [ طراح ]

نكته بعدي كه براي HEO بهتر در اين مقاله به آن اشاره مي نمايم، انتخاب هدر و بنر ابتدايي مناسب براي سايت مي باشد. اين تناسب براي HEO سايت ما بسيار تاثير گذار خواهد بود. هماگونه كه در مقالات HEO چيست؟ و طول عناصر صفحه در HEO،  به آن اشاره كرديم، هدر سايت نبايد بخش گسترده ايي از صفحه را اشغال نمايد.

در نماي ابتدايي سايت اگر هدر بخش زيادي را به خود اختصاص دهد، باعث هدر رفت مناطق كليدي بالاي صفحه، در وب سايت ما خواهد شد، پس در طراحي سايت به اين مسئله توجه ويژه نماييم.

پس بهتر است اندازه اي مناسب براي آن در نظر بگيريم، اندازه اي در حدود يك / هفتم  نماي اوليه سايت، تا بتوانيم  از ساير فضاي بالاي سايت از آن استفاده نماييم.

ما مي توانيم با مراجعه به نمونه پروژه هاي طراحي سايت و مشاهده آنها، به صورت تجربي با اين مقياس آشنا شويم.

همچنين در طراحي سايت خود در انتخاب رنگ هاي مناسب براي هدر، در جلب نظر و جذب مخاطب به تماشاي آن دقت نماييم.

همچنين ما در هدر خود كه يكي از نقاط مورد توجه در نظر و ديد كاربران مي باشد، بايد از مطالب و موارد مهم خود كه قصد داريم كاربران به آنها مراجعه نمايند، استفاده نماييم و صرفا از هدر سايت براي نمايش يك اسم استفاده ننماييم، زيرا باعث هدر رفتن اين نقطه كليدي و طلايي مورد توجه ديد كاربران و از خدشه دار شدن مفهوم بهينه سازي سايت ها خواهد شد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ] [ ۰۶:۴۰:۳۵ ] [ طراح ]

در مبحث HEO سايت ها، يكي ديگر از نكات مهم در بهبود آن، و جذب نظر كاربران و مخاطبان، بحث چيدمان صفحه و يا همان صفحه آرايي مي باشد.

متخصصان و روانشناسان بر اين عقيده اند كه بسياري از مردم در نماي اوليه وب سايت هايي كه زبان آنها لاتين و سبك نوشتن آنها از چپ به راست مي باشد، تصوير اوليه و فكوس اوليه آنها به صورت حرف F انگليسي مي باشد.

و در وب سايت هايي كه زبان نوشتاري آنها فارسي و عربي مي باشد و سبك نوشتاري آنها از راس به چپ مي باشد، نماي اوليه و فكوس اوليه آنها به صورت F برعكس مي باشد. كه اين تمركز نگاه را در عكس پايين مشاهده مي نماييد.

HEO چيست

در طراحي سايت امروزه از اين مناطق براي قرار دادن مطالب برگزيده و مهم سايت استفاده مي نمايند. بايد دقت داشته باشيم اين نماي اوليه نيز مي تواند تاثير زيادي در جذب مخاطبان داشته باشد. پس دقت نماييم كه حتما در اين مناطق از عكس ها، رنگ ها و نوشته هاي با كيفيت و تاثير گذار استفاده نماييد تا HEO سايت بهتري در طراحي سايت خود داشته باشيم.

معمولا بخش اصلي سايت ها كه قرار است پست ها و اخبار و مطالب ما در آن درج شود بهتر است در سمت راست سايتمان قرار داده شود، و مي توانيم با قرار دادن لايه و جدولي در حاشيه سمت چپ، براي ساير قسمت هاي سايت خود استفاده نماييم، از جمله بنر ها، لينك ها، ورد كاربران و ساير ماژول هاي كه قرار است در سايت استفاده نماييم.

نكته مهمي كه بايد به آن اشاره نمايم در اين بخش اين مي باشد كه، در چيدمان صفحه نخست خود بايد تا جايي كه مي توانيم از شلوغ كردن آن خود داري نماييم و با استفاده از قرار دادن منو هاي جذاب و اسلايد شو هاي جذاب، كاربران را به بخش ها و صفحات ديگر وب سايت خود راهنمايي كنيم.

در طراحي سايت خود ما مي توانيم با چيدمان مناسب حتي از هدر رفتن فضا ها جلوگيري نماييم.

اينها بخشي از تجربيات چند ساله ما در طراحي سايت بود؛ لطفا تجربيات و نظرات خود را در اين زمينه با ما از طريق نظرات پايين صفحه به اشتراك بگذاريد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ خرداد ۱۳۹۴ ] [ ۱۰:۵۸:۰۳ ] [ طراح ]

يكي از مسائل مهم كه در HEO سايت ما و جذب مخاطب تاثير دارد، انتخاب رنگ براي عناصر و بخش هاي مختلف وب سايت مان مي باشد. در طراحي سايت خود بايد دقت داشته باشيم كه رنگ هايي كه در كنار هم جلوه ايي بهتري دارند را در كنر هم به كار ببريم.

مهمترين رنگ و نمايي گرافيكي كه در نظر كلي از يك سايت ديده خواهد شد، رنگ زمينه يا backround مي باشد، معمولا بهتر است از رنگ ها و تصاويري كه داراي رنگ هاي آرامش بخش مي باشند در اين قسمت استفاده نماييم.

البته با توجه به زمينه ايي كه براي آن طراحي سايت مي نماييم، مي توانيم با توجه به آن شركت و حتي نام آن رنگ براي سايت انتخاب نماييم. مثلا شركتي كه نام ليمو را براي نام خود انتخاب كرده است، مي تواند از رنگ زرد و ليمويي در بخش عمده سايت خود استفاده نمايد.

نكته مهم ديگر انتخاب رنگ قلم هاست كه در بخش انتخاب فونت ها در HEO توضيحات كامل درباره آن داده ايم، لطفا مطالعه نماييد.

در نظر داشته باشيد در آخر تمام رنگ هاي استفاده شده ما در طراحي سايت، همگي بايد با هم داراي هارموني باشند و در اصطلاح  رايج "ست" باشند، حتي اين "ست" مي تواند "ست" متضاد نيز باشد. زيرا اينكار باعث دلنشين تر شد سايت در نماي كلي خواهد شد. سفارش مي كنم قبل از شروع به طراحي سايت، نمونه هاي طراحي سايت را مشاهده نماييد و از انتخاب رنگ هاي متناظر با هم در طراحي خود استفاده نماييد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ خرداد ۱۳۹۴ ] [ ۱۰:۵۷:۴۰ ] [ طراح ]

در علم طراحي سايت در وهله اول ارتباط برقرار كردن ما و ارائه اطلاعات ما به كاربران و مخاطبان، متن ها مي باشند. متن ها و البته در كنار آنها تصاوير مهمترين ابزار انتقال اطلاعات به كاربران از طريق صفحات اينترنت مي باشند. پس بهتر است در انتخاب نوع قلم و رنگ آنها بسيار دقت نماييم. حتي در زمينه ايي كه قرار است يك متن بر روي آن قرار بگيرد، بايد به رنگ زمينه نيز توجه نماييم؛ مثلا اگر دقت كرده باشيد خواندن هر متن بر روي زمينه قرمز رنگ خيلي سريع باعث خستگي چشم و حتي درد گرفتن چشم ها خواهد شد، حتي خواندن متني با قلم سفيد بر روي زمينه سياه مي تواند خيلي زود، چشم هاي مخاطب را خسته نمايد. مثل عكس هايي زير كه مي بينيد انتخاب رنگ قلم و زمينه نامناسب براي آن باعث زدگي مخاطب از خواندن ادامه مطالب خواهد شد.

HEO چيست

براي داشتن HEO بهتر در نوشتن مطالب و اخبار و مقالات و... به شما دوستان و طراحان سايت و مديران سايت، سفارش اكيد دارم كه از رنگ قلم مشكي استفاده نماييد

. زمينه اي هم انتخاب نماييد كه باعث آزار چشمان مخاطبان نشود. مثلا زمينه هايي با رنگ خاكستري و طوسي روشن بسيار مناسب براي اين منظور مي باشند. نمونه ايي از اين نوع نگارش را در مقالات اين سايت و عكس زير مشاهده مي نماييد.

HEO چيست

البته ما مي توانيم از رنگ هاي جذاب و روشن و اصطلاحا چشم خيره كن در متن هاي مطالبي كه مي خواهيم مورد توجه قرار بگيرند و البته متني طولاني ندارند استفاده نماييم. مثلا در بنر هاي تبليغاتي، هدر سايت و مطالب برگزيده كه قرار است نظر كاربران بيشتر به آنها جلب شود.

البته رعايت همه اين موارد در كنار هم در طراحي سايت نياز به تجربه زياد در اين زمينه دارد، كه شما بعد از چندين طراحي سايت و مطالعه مقالات در اين زمينه، به تمام اين هنر هاي جذب مخاطب خواهيد رسيد.

نكته آخري كه درباره متن ها در اينجا بايد عنوان شود، تا HEO بهتري داشته باشيم، انتخاب نوع قلم و فونت متن مي باشد.

براي بهينه سازي سايت و همچنين ارتباط بهتر كاربران با نوع قلم و فونت متن شما، بهتر است از فونت هاي رايج در اينترنت، كه براي مرورگر هاي اينترنتي نيز تعريف شده اند و دچار بهم ريختگي در نمايش توسط آنها نمي شوند، استفاده نمايم. از جمله اين فونت ها Arial مي باشد، كه بسياري از وب سايت ها از اين فونت در نگارش خود استفاده مي نمايند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ خرداد ۱۳۹۴ ] [ ۱۰:۵۷:۱۵ ] [ طراح ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ]
.: Weblog Themes By bigsite :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب