سئو-طراحي سايت
 
نويسندگان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 185
دیروز : 214
افراد آنلاین : 1
همه : 82161
چت باکس

تصور مي كنيم كه شما 2 سايت طراحي كرده ايد و هركدام در دو زمينۀ متفاوت و مختص به خود مشغول به فعاليت هستند. يكي از اين سايتها را 2 سال پيش طراحي نموده ايد و در جريان اين 2 سال فعال بوده است. و ديگري را حدود 1 ماه است كه اجرا نموده و هر روز مطالبي تخصصي در آن درج مي كنيد.

هيچ كدام از اين 2 سايت سئو نشده اند. حال قصد داريد سايت شمارۀ 3 را در يكي از همان دو زمينۀ تخصصي راه اندازي كنيد.

اكنون اين پرسش مطرح مي شود: آيا بايد سايت قديمي را بهينه سازي و سئو كنيد و يا از نو سايتي ديگر طراحي كنيد و از همان ابتدا آن را سئو، بهينه سازي و اصولي نماييد؟

اين پرسش مدت هاست در ذهن مديران وبسايت هاست. ما در مثال بالا بهترين حالت ممكن را آورديم. حالتي كه سايت پيشين هم فعال بوده و تنها سئوي خاصي بر روي آن انجام نگرفته است. اكنون فرض كنيد كه سايت قديمي با قدمت 2 ساله نه تنها سئوي مناسبي نداشته كه محتواي تكراري و كپي درج نموده، دورۀ زماني مشخصي براي به روزرساني انجام نداده، و همچنين از ابزار وبمستر تولز نيز كوچكترين بهره اي نبرده تا آناليزي هرچند كلي از تارنماي مربوطه داشته باشد.

سئو + طراحي

در ارتباط با مدل شمارۀ 1، پاسخ مورد نظر متفاوت با مدل شمارۀ 2 مي باشد. از همين مثال دوم آغاز مي كنيم:

پاسخ كوتاه اين است كه سئوي تارنماي مذكور با توجه به عدم استفادۀ وبمستر آن از ابزار وبمستر تولز گوگل، اگر ناممكن نباشد به شدت غير قابل پذيرش است كه بتواند توجه ربات ها و صفحات نتايج جستجوي گوگل را به خود معطوف كند (آن هم با اين ارفاق كه از كنار لينك هاي جريمه شده بگذريم!).

اما نشدني هم نيست. اين نشدني نبودن به راحتي طراحي يك سايت جديد نيست و بسيار سخت خواهد بود. از موارد ساده اي كه مي توان به آن اشاره كرد، ثبت سايت در موتورهاي جستجو، ثبت در وبمستر تولز گوگل و آناليز كامل آن پس از حدود 1 ماه، توليد محتواي جديد، رفع خطاهاي واكنش دستي و غيره! براي مشاوره و راهنمايي با كارشناسان ما تماس بگيريد!

و اما مورد يكم كه مرتبط با سايتي است كه 2 سال فعاليت مداوم داشته، توليد محتوا نموده اما بر اساس اصول سئو حركت نكرده است هرچند كه اولين اصل سئو توليد محتواي جديد و غير تكراري است.

چنين سايتي با صرف زمان قابل توجهي به آساني و البته با استفاده از متخصصين مجرب، امكان ارتقاي پلكاني و حتا آني را داشته و در جايگاه حقيقي خود در صفحات نتايج جستجوي گوگل قرار خواهد گرفت. خواه رتبۀ يكم و خواه رتبه دهم!

از روش هاي موثر و آغازين سئوي يك سايت، ثبت آن در وبمستر گوگل، ارسال ربات هاي گوگل يا Crawlerها جهت بررسي تك تك لينك هاي تارنماي مورد نظر، كشف و اصلاح خطاهاي سرور اعم از 404، 503 و امثالهم، يافتن Manual Actionها، ساختن بك لينك داخلي و ارسال و دريافت بك لينك حقيقي خارجي و مواردي از اين دست مي باشند.

سئو + طراحي + ايده

توجه داشته باشيد كه سئو تنها محدود و منحصر به ايجاد چند لينك داخلي، يافتن و حذف و اصلاح نمودن لينك هاي تخريب شده و غير قابل استفاده نيست. سئو شدن يك وبسايت نيازمند فردي متخصص در همين زمينه مي باشد كه به جاي اصلاح، سايت را به اعماق جريمه ها و نابودي كامل آن نكشاند. بارها در ساير مقالات و كتب سئوي زياد و عدم سپردن بهينه سازي سايت به دست افراد نابلد، طرح شده است. همانطور كه براي هر آچاري كه بر ماشين تان مي كشيد ارزش قائليد و نگران هستيد، همان را به سطح سايت خود ارتقا داده و جلوي تخريب آن را نه تنها گرفته كه به بهترين وجه ممكن كار رو تمام خواهيم نمود.

توجه بفرماييد كه در بسياري از سرويس هاي وب نويسي، عدم ايجاد تغييرات در برخي از اين سرويس ها به صورت هشدارگونه در ارتباط با فايلهايي چون robots.txt مطرح گشته است. در ارتباط با robots.txt بيشتر بخوانيد.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۳ بهمن ۱۳۹۲ ] [ ۰۴:۲۳:۴۲ ] [ طراح ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By bigsite :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب