امروز : 277
ديروز : 2519
افراد آنلاين : 7
همه : 1164444
 
نوشته شده توسط : طراح

عملگر وسيله اي است كه در سيستم هاي كنترلي ديده مي شود و كار آن انجام دادن دستور صادر شده است. عملگر برقي به دو دسته ي عملگر خطي و عملگر دوراني تقسيم بندي مي شود كه هر يك براي كار هاي خاصي مورد استفاده قرار مي گيرد. عملگر هاي برقي خطي كارهايي را انجام مي دهد كه در يك راستا و خط قرار گرفته باشد و مي تواند در آن مسير حركت و كار خواسته شده را انجام دهد. عملگر هاي برقي دوراني نيز حركت دوراني يا همان چرخشي را مي تواند انجام دهد يعني عملگر برقي دوراني بر روي مداري كه تعيين شده است مي چرخد. براي اطلاع از  فروش مستقيم عملگر برقي به سايت مراجعه كنيد.

images?q=tbn%3AANd9GcSWXoLiCYMhVQVUxM8y8lik6H6JyAs1Za3AhnDxIFfSoGO_x1R0&usqp=CAU

عملگر برقي نياز به سيگنالي دارد كه باعث حركت آن شود. سيگنال هاي ارسالي مي تواند جريان الكتريكي و يا هيدروليكي و يا فشار بادي باشد. از نظر كاركرد عملگر برقي داراي چهار نوع است كه عبارت است از الكتريكي و هيدروليكي و مكانيكي و نيوماتيكي . در عملگر هاي هيدروليكي نياز به سيالي است كه در سيلندر باعث حركت عملگر شود. در عملگر برقي پنوماتيكي هواي فشرده شده انرژي لازم را ايجاد كرده و سپس به وسيله ي اين هوا عملگر شروع به حركت مي كند كه اين حركت چرخشي است. عملگر الكتريكي از طريق سيگنال هاي آنالوگ و ديجيتال عمل مي كند. يكي از انواع مهم عملگر ها ، عملگر مكانيكي است كه اين عمگر وظيفه دارد حركت دوراني را به حركت خطي تبديل كند. براي خريد اينترنتي انواع گيبركس آيوما به سايت مراجعه كنيد.

images?q=tbn%3AANd9GcSIYqhRFMkIDq-87Ro5yKXvUKJEfzNpiZE9DFt_fKXDtlVHM8Ly&usqp=CAU

عملگر هاي دوراني به دسته هاي موتور هاي الكتريكي و موتور هاي نيوماتيكي و موتور هاي هيدروليكي تقسيم مي شوند.

عملگر برقي در شير هاي صنعتي مورد استفاده قرار مي گيرد و در دو دسته ي شير هاي قطع و وصلي و شير هاي تدريجي تقسيم مي شوند. پس با استفاده از عملگر هاي شير هاي صنعتي مي توان به آن دستور داد كه كامل باز يا بسته شود و يا چه درصد از آن باز باشد.:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: ،
تاریخ انتشار : ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]