امروز : 2909
ديروز : 2841
افراد آنلاين : 6
همه : 1158492
 
نوشته شده توسط : طراح

برخي از مشتريان شركت طراحي سايت مبنا كه خودشان سئو سايت را به عهده گرفته اند را سوالاتي درباره كلمه كليدي مطرح كرده اند كه به نظر مي رسد سوال بسياري از افراد ديگر باشد به همين دليل تصميم گرفتيم آن را به صورت يك مقاله ارائه دهيم.

آيا بايد كلمه كليدي را عينا در متن قرار دهيم ؟ و آيا كلمات آن در متن وجود داشته باشد كافيست؟

در فناوري Natural Language Processing كه مخفف آن NLP مي باشد كه در آن روش هاي زبان طبيعي انسان را مطالعه مي كند. يكي از مشكل ترين مبحث هاي كامپيوتري  و فناوري هاي مدرن و هوشمند درك زبان گفتاري انسان است. و هدفشان از اين فناوري اين است كه يك ماشين هوشمند مانند يك انسان زبان گفتاري را درك كند و همانند انسان صحبت كند و پاسخ دهد.

 

AdministratorfilesUploadFile10-ways-to-boast-seo.jpg

ابر كمپاني گوگل تمام تلاش خودش را ميكند كه به كاربران خود سيستم هوشمندي ارائه دهد كه به راحتي گفتار كاربر را درك كند و اطلاعات مود نياز او را ارائه دهد. اين ايده يك چالش بزرگ براي گوگل مي باشد چرا كه در NLP چند ايتم وجود دارد كه عبارات يك كلمه اي، دو كلمه اي و... را تشخيص ميدهد. حال بايد در نظر بگيريم آيا متن منتشر شده در اينترنت صحيح است و معني صحيحي دارد؟ آيا لغات استفاده شده در آن صحيح است و به درستي بكار برده شده اند؟ آيا اين متن ها به قصد فريب دادن روبات خزنده ايجاد شده اند؟ و ....

روبات خزنده آيتم ها را اندازه گيري ميكند و چگالي سايت شما را محاسبه مي كند و بر اساس آن سايت شما را در يكي از دسته بندي ايش قرار مي دهد. همچنين اين روبات ميداند اين متن را قرار است يك انسان بخواند به همين علت به صحيح بودن جملات كاربردي اهميت ميدهد همچنين اگر شما كلمه كليدي رابيش از حد در سايت خود تكرار كنيد نه تنها به سئو سايت خود كمكي نكرده ايد بلكه به آن نيز آسيب رسانده ايد. پس نتيجه ميگيريم استفاده از بيبش از حد كلمات كليدي ، ايجاد جملات بي معني و كلمات مختلف تاثير منفي بر رتبه سايت خواهد داشت.

هدف از توليد الگوريتم مرغ مگسخوار اين است كه روبات بتواند معني و مفهومي عبارتي را كه كاربر جستجو كرده را دريابد و و بر اساس معني آن به جستجو بپردازد. در اين صورت نيازي نيست عينا كلمه كليدي در متن قرار داشته باشد و اگر هم معني آن و يا مفهوم مرتبط با آن در متن موجود باشد كافيست و ميتواند براي سئو سايت شما مناسب باشد.

اما فراموش نكنيد در توليد محتواي خود حتما كلمات كليد را بياوريد و فقط به مترادف ها بسنده نكنيد زيرا در اين صورت گوگل نميتواند كلمه كليد سايت شما را پيدا كند. ولي تكرار بيش از حد كلمه نيز تاثير منفي در پي دارد.:: موضوعات مرتبط:

:: برچسب‌ها: ،
تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]